Nasze realizacje
 • Agnieszka Glińska
  i Agnieszka L. Piotrowska

  Warszawa

  O sztuce i tłumaczeniach Czechowa

  Gośćmi spotkania były: Agnieszka Glińska-aktorka, reżyserka, była dyrektorka warszawskiego Teatru Studio oraz Agnieszka Lubomira Piotrowska-tłumaczka literatury rosyjskiej, znawczyni teatru i kultury rosyjskiej, kuratorka projektów teatralnych w Polsce i Rosji. Na spotkaniu rozmawialiśmy o sztuce, teatrze oraz tłumaczeniach
  A. Czechowa.

 • Marek
  Kamiński

  Gdańsk

  Droga Marka Kamińskiego

  Marek Kamiński chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami i obserwacjami z podróży podczas warsztatów motywacyjnych i licznych wystąpień. Jest autorem książek dla dzieci, przewodników, książek o podróżach dookoła świata i w głąb samego siebie. O jednej z nich – „Idź własną drogą”, uczestnicy mogli posłuchać na spotkaniu z autorem.

 • Marek
  Krajewski

  Wrocław

  20-lecie twórczości autora kryminałów

  „Dziewczyna o czterech palcach” pierwsza powieść szpiegowska Marka Krajewskiego. Tę książkę chciał napisać od zawsze. Tajemnice historii przedwojennej Polski, zakulisowe rozgrywki, świetnie oddany klimat lat dwudziestych i wartka akcja, od której nie można się oderwać.

 • Agnieszka Holland
  i Olga Chajdas

  Warszawa

  Obywatel Jones - ostatni sprawiedliwy

  Obywatel Jones – polsko-brytyjsko-ukraiński thriller historyczny z 2019 roku w reżyserii
  Agnieszki Holland. Dziennikarz Jones chce opisać gwałtowną modernizację Związku Radzieckiego.
  By gruntownie zbadać sprawę, decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem.

 • Rafał
  Fronia

  Jelenia Góra

  Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami

  Rafał Fronia – maratończyk, himalaista, podróżnik, zdobywca ośmiotysięczników, pisarz. Wspina się od 27 lat. Uczestnik wypraw w Góry najwyższe. Wspinał się w Ameryce Południowej, Afryce i Azji. Członek kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu. Autor dwóch książek opisujących człowieka w Górach: „Anatomia Góry” i „Rozmowy z Górą”.

 • Anna
  Kamińska

  Warszawa

  Halina. Dziś już nie ma takich kobiet

  Anna Kamińska debiutowała książką „Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych”. Jej największe sukcesy związane są z biografiami, Simony Kossak  – „Simona” (2015) i Wandy Rutkiewicz  – „Wanda” (2017). „Halina. Dziś już nie ma takich kobiet” to kolejna pozycja, w której Anna Kamińska przybliża sylwetkę niezwykłej kobiety, po raz drugi dotykając przy tym tematyki himalaizmu.

 • Joanna
  Bator

  Wałbrzych

  Wałbrzych to lustro, podwójne miasto

  Joanna Bator jest pisarką, z wykształcenia kulturoznawczynią i filozofką. Doktorat z filozofii obroniła w Polskiej Akademii Nauk a następnie pracę naukową porzuciła dla literatury. Powieść „Ciemno, prawie noc” zdobyła            w 2013 r. nagrodę Nike a po 6 latach doczekała się ekranizacji. Reżyserem filmu jest Borys Lankosz, a w roli Alicji Tabor oglądamy Magdalenę Cielecką.

 • Dorota Jakubowska
  i Tomasz Czerwiński

  Warszawa

  Dyscyplina i wolność, jak lider może tworzyć ramy do rozwoju?

  Współczesny lider bywa przeciążony, zarządzanie dyrektywne coraz więcej go kosztuje, marzy o tym, by dać innym więcej wolności, samodzielności, odpowiedzialności i decyzyjności. Łącząc doświadczenia psychologa biznesu i dowódcy wojskowego na spotkaniu szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: „Jak lider ma stworzyć ramy do rozwoju innym?”.

 • Katarzyna
  Wągrowska

  Wrocław, Puławy, Gdynia, Częstochowa,
  Warszawa, Poznań, Giżycko

  Zero waste - współczesna moda czy konieczność?

  Katarzyna Wągrowska jest autorką książki „Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej” oraz bloga ograniczamsie.com. Jest także aktywistką miejską na rzecz ekonomii współdzielenia, współzałożycielką stowarzyszenia Po-Dzielnia – Centrum Ekonomii Współdzielenia, inicjatorką poznańskich Giveboxów oraz edukatorką i promotorką stylu życia bez odpadów.

 • Joanna
  Kuciel-Frydryszak

  Lublin

  Poznaj życie przedwojennych służących

  „Służące do wszystkiego” pierwsza na polskim rynku wydawniczym publikacja dotycząca tej grupy zawodowej kobiet w Polsce w pierwszej połowie XX wieku. Ten trzymający w napięciu reportaż złożony jest z dokumentów, relacji, oryginalnych archiwalnych zdjęć, wspomnień oraz fragmentów literatury.

 • Renata
  Gut

  Wrocław

  Zarządzanie sobą na zielonej ścieżce

  Książka Renaty Gut „Zarządzanie sobą” zawiera skondensowaną wiedzę na temat technik myślenia, emocji i typów osobowości (nazywanych talentami). Jest przejrzyście skonstruowana i porusza kwestie nawyków, intuicji, stresu, uczenia się, koncentracji, biologii, zniekształceń myślenia, unikania bolesnych emocji, poczucia własnej wartości i wielu innych istotnych zagadnień.

 • Jacek Jakubowski
  i prof. Andrzej J. Blikle

  Warszawa

  Konstruktywna rozmowa vs. Różnice między nami

  Spotkanie było zorganizowane z myślą o osobach, które szukają sposobów na znalezienie wspólnego języka z ludźmi, które myślą i czują inaczej. W szczególności o trenerach, coachach, menadżerach, którzy często spotykają się z niezrozumieniem swoich intencji, nie podzielają wygłaszanych poglądów i wartości osób, z którymi współpracują. Na spotkaniu dwóch prowadzący opowiadało jak efektywnie stworzyć atmosferę wzajemnego zrozumienia w pracy i nie tylko.

 • Daniel
  Sitek

  Bydgoszcz, Włocławek

  Podróż do wnętrza

  Daniel Sitek jest psychologiem, artystą i podróżnikiem. W 2013 roku przeszedł samotnie pieszą pielgrzymkę z Arles do Santiago de Compostela. Jego droga z Arles do Santiago de Compostela liczyła 1700 kilometrów. Swoje z nią zmagania, a także niezwykle interesujące spotkania z wyjątkowymi ludźmi opisał w książce „Kredencjał. Droga do wnętrza”.

 • Jacek Jakubowski
  i Tomasz Malicki

  Warszawa

  Aby zmiana była rozwojem

  Spotkanie było zorganizowane z myślą o menadżerach, którym zależy na świadomym budowaniu kultury organizacyjnej – zarówno na poziomie całej firmy, jak i zespołu. Dodatkowo, spotkanie było przydatne dla trenerów i konsultantów, którzy wspierają organizację w procesach zmian kulturowych. Takie spotkanie zainteresowało i zrzeszyło osoby, które mieli wiele pytań i chęć usłyszenia jakie doświadczenia mają inni, a także mieli gotowość podzielić się swoją praktyką.

 • Karolina
  Cwalina

  Tomaszów Mazowiecki
  Rawa Mazowiecka

  Nie mów – działaj!

  Karolina Cwalina to certyfikowana coachka (ICF – PCC ICF) i założycielka firmy szkoleniowo – coachingowej. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów w pracy zarówno indywidualnej, jak i podczas przeprowadzonych warsztatów motywacyjnych, eventów w firmach oraz wystąpieniach publicznych. To kobieta, której misją jest zmiana ograniczających przekonań i pobudzanie do szczęśliwego, pełniejszego życia.

 • Sylwia Chutnik
  i Karolina Sulej

  Warszawa

  O własnej drodze do niezależności

  Legendarny esej Virginii Woolf „Własny pokój” obchodzi w 2018 roku dziewięćdziesiątą rocznicę. Czytając go po latach dowiadujemy się, jak wiele postulatów zapisanych przez brytyjską pisarkę nadal jest aktualnych. „Własny pokój“ warto czytać, rozmyślać o nim i rozmawiać. Spotkanie poprowadziły Sylwia Chutnik i Karolina Sulej.

 • Orina
  Krajewska

  Łódź

  Jak świadomie dbać o siebie i swoje zdrowie

  Książka Oriny Krajewskiej „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź” to zbiór kilkunastu wywiadów z wybitnymi specjalistami reprezentującymi różne dziedziny związane ze zdrowiem. To arcyciekawy przewodnik po świecie medycyny integralnej i holistycznego dbania o zdrowie swoje i swoich bliskich.