spotify
Potrzeba opowiadania

 

Z autorką Dominiką Słowik rozmawiamy o jej pisarstwie, motywacji do pracy nad pierwszą książką, o odbiorze czytelniczym, prokrastynacji, tak zwanym syndromie drugiej książki oraz postrzeganiu swojej roli w życiu i świecie literatury. Podczas wywiadu Dominika stara się odpowiedzieć na fundamentalne pytanie „Dlaczego właściwie piszesz” i zabiera nas w świat swojej niezwykłej powieści „Zimowla”. Pisarka opowiada o też o swoich najbliższych planach i odpowiada też na pytanie, czy napisze kiedyś książkę dla dzieci.

Rozmawiamy z:

Dominika Słowik

Dominika Słowik, pisarka. Pochodzi z Jaworzna, urodziła się w 1988 roku i jest z wykształcenia filolożką hiszpańską. Jej debiutancka powieść „Atlas: Doppelganger” (2015) nominowana była do Nagrody Literackiej Gdynia. Druga powieść, „Zimowla” (2019), uhonorowana została Paszportem „Polityki” i nagrodą „Odkrycie Empiku”. Jest także autorką książki pod tytułem „Sanatorium”. Aktualnie mieszka i tworzy w Krakowie. Publikowała m.in. w Akancie, Blizie i Nowych Książkach.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne. Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj