spotify
Dwa żywioły

Agnieszka Żulewska to kolejna gościni sierpniowego odcinka podcastu ,,Kultura do kwadratu”. Prowadzący, Ania Sańczuk i Maciej Ulewicz rozmawiają z aktorką o jej trzech najnowszych rolach – Anny, we wchodzącym właśnie do kin filmie ,,Cicha ziemia”, Jaśminy w serialu ,,Wielka woda” oraz świeżo upieczonej roli mamy Gucia, w życiu prywatnym. Artystka przybliża również swoje najbliższe plany zawodowe oraz zdradza którzy twórcy są na liście jej filmowych marzeń.

Rozmawiamy z:

Agnieszka Żulewska

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (2010). Od 2016 roku w zespole TR Warszawa. Występowała na wielu polskich scenach, w Warszawie grała na deskach Nowego Teatru, Teatru Polonia oraz Teatru 6. piętro. Zagrała w wielu krótkich formach filmowych oraz filmach fabularnych. Za rolę w filmie „Chemia” w reż. Bartosza Prokopowicza została wyróżniona Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego w 2016 roku. Jest również laureatką kilku nagród zagranicznych za film krótkometrażowy „Fragmenty”.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne. Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj