spotify
Ekstatyczna rewolucja lat 90

W kolejnym odcinku z cyklu BNP Paribas Talks Anna Sańczuk i Maciej Ulewicz rozmawiają z Anną Gacek – dziennikarką debiutującą w gronie literatów z książką „Ekstaza. Lata 90. Początek”. Dziennikarka radiowa opowiada o emocjonalnej rewolucji, znakach zmiany i masowej prawdzie lat 90.

Rozmawiamy z:

Anna Gacek

Dziennikarka zajmująca się popkulturą, radiowiec, autorka podcastów.

Przez 19 lat pracowała w radiowej Trójce, w której prowadziła autorskie audycje muzyczne, w tym – przez ponad dekadę – W Tonacji Trójki wspólnie z Wojciechem Mannem. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów z czołowymi postaciami światowej i polskiej kultury, relacjonowała największe i najważniejsze światowe imprezy muzyczne, od kilkunastu lat współpracuje z Off Festivalem i Męskim Graniem. W Audiotece prowadzi cykl wywiadów Rzeczy ulubione. We wrześniu ukazała się jej pierwsza książka, „Ekstaza. Lata 90. Początek”.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne.
Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska
i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje
w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj