spotify
Fascynująca Simona

Natalia Koryncka-Gruz, reżyserka, dokumentalistka, to gościni kolejnego odcinka kulturalnego. Ania Sańczuk i Maciej Ulewicz, prowadzący cykl ,,Kultura do kwadratu”, rozmawiają z artystką o kulisach powstania jej najnowszego filmu dokumentalnego ,,Simona”, docenionego nagrodą publiczności na tegorocznym festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu. Z rozmowy dowiadujemy się kim jest tytułowa bohaterka – Simona Kossak, co skłoniło reżyserkę by właśnie jej życiu poświęcić swój kolejny film oraz jak przygotowywała się do pracy nad nim.

Rozmawiamy z:

Natalia Koryncka-Gruz

Reżyserka, scenarzystka, producentka. Za krótkometrażowy film fabularny „1-1” zdobyła wiele nagród w kraju i 18 na międzynarodowych festiwalach za granicą: m.in. w Turynie, Bilbao (Grand Prix), Oberhausen. Autorka głośnych, nagradzanych filmów dokumentalnych (m.in.”Bezprizorni”, “Zbig”, “Mała zagłada” ,,Simona”), fabularnych (“Amok”, “Piekło-niebo”, “Warsaw by Night”) i cenionych spektakli Teatru Telewizji (m.in.”Inka1946”). Należy do Polskiej Akademii Filmowej, Gildii Reżyserów Polskich, Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Europejskiej Akademii Filmowej.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne.
Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska
i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje
w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj
Leszek Dawid

Tam gdzie (nie) można dojść

Posłuchaj