spotify
Grecja jakiej nie znacie

W tym odcinku z cyklu „BNP Paribas Talks” gościem Anny Sańczuk i Macieja Ulewicza jest urodzony w Grecji pisarz, reporter i dziennikarz Dionisios Sturis.
Dziś w podcaście o poszukiwaniu własnej tożsamości, osobistym dyptyku do tego kraju oraz o tym, jak Polacy pomagali greckim uchodźcom.

Rozmawiamy z:

Dionisios Sturis

urodzony w Grecji (1983 rok), wychowany w Polsce, nagradzany dziennikarz, pisarz, podcaster, kucharz – amator.

Przez wiele lat pracował w radiu TOK FM. Współpracował z „Dużym Formatem” i „Polityką”. Autor licznych reportaży radiowych i książek poświęconych między innymi Grecji: „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, „Zachód słońca na Santorini”, „Kalimera. Grecka kuchnia radości”.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne.
Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska
i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje
w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj