spotify
Hiszpania non-fiction

W kolejnym odcinku cyklu „BNP Paribas Talks” gospodarze programu Anna Sańczuk i Maciej Ulewicz goszczą Aleksandrę Lipczak, reportażystkę oraz autorkę książki „Lajla znaczy noc” nominowanej m.in. do Nagrody Literackiej Nike. W rozmowie różnorodności, pamięci historycznej i wpływie kryzysu ekonomicznego wyłania się zaskakujący obraz współczesnej Hiszpanii.

Rozmawiamy z:

Aleksandra Lipczak

dziennikarka, reporterka, autorka dwóch książek o Hiszpanii, gdzie mieszkała przez siedem lat: „Ludzie z Placu Słońca“ (2017) i „Lajla znaczy noc“ (2020). Publikuje m.in. w „Polityce”, „Przekroju“ i „Wysokich Obcasach“.

Nominowana do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza (dwukrotnie), a za książkę „Lajla znaczy noc“ do Nagrody Literackiej NIKE i Odkryć Empiku. Jest laureatką Nagrody Krakowa Miasta Literatury Unesco (KMLU) i Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne.
Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska
i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje
w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj