spotify
Jak robić biznes na rynku włoskim?

Z ziemi włoskiej do polskiej czyli jak robić biznes z Włochami i we Włoszech? To pytanie na tytułowej stronie przewodnika po rynku włoskim zadał Bank BNP Paribas. O tym kompleksowym kompendium wiedzy dla firm planujących ekspansję we Włoszech, przygotowanym we współpracy z zewnętrznymi ekspertami i przedstawicielami firm, w podcaście redaktorowi Arturowi Osieckiemu z Rzeczpospolitej opowiadają Anna Czerwińska, doradca podatkowy i księgowy i autorka przewodnika, Piotr Jabłoński, Dyrektor Departamentu Finansowania Handlu w Banku BNP Paribas i Emiliano Castagna, wiceprezes i członek zarządu Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.

Rozmawiamy z:

Anna Czerwińska – specjalistka w dziedzinie inwestycji polsko-włoskich. W Italii, w Maceracie prowadzi kancelarię doradztwa podatkowego Studio Tributarista Anna Czerwinska jako partner biura Farina-Torresi & Associati. Absolwentka Ekonomiki Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomii w Polsce i we Włoszech, na Uniwersytecie Carlo Bo w Urbino.

 

Piotr Jabłoński – Dyrektor Departamentu Finansowania Handlu w Banku BNP Paribas, zajmuje się rozwiązaniami w zakresie finansowania handlu zagranicznego i krajowego. Wcześniej, w Raiffeisen Bank Polska nadzorował sieć centrów bankowości korporacyjnej oraz finansowanie dłużne fuzji i przejęć, strukturyzowane kredyty, a także projekty inwestycyjne w obszarze nieruchomości, infrastruktury i energii odnawialnej, pełnił również funkcję Dyrektora Regionu Centralnego.

 

Emiliano Castagna – Wiceprezes i członek zarządu Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce. Mediolańczyk z pochodzenia, w Warszawie mieszka i pracuje od 1995 roku.

Prowadzący:

Artur Osiecki – redaktor oraz dziennikarz działu ekonomicznego Rzeczpospolitej, specjalizuje się w tematyce funduszy UE i eksportu. Moderator konferencji o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. Od początku zaangażowany w realizację Programu Handlu Zagranicznego, jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz studiów podyplomowych na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj