spotify
Kwalifikowany materiał siewny i jego wpływ na klimat

Jakie wyzwania stoją przed polskim rolnictwem w zakresie kwalifikowanego materiału siewnego, jakie korzyści czekają na rolników i jak gospodarstwa rolne mogą go wprowadzić, by na tym zarobić? Na te i inne zagadnienia w cyklu Rozmowy o Zielonym Ładzie z dziennikarką Marią Sikorską odpowiadają eksperci: prof. Bogdan Chojnicki z pracowni bioklimatologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas i Marcin Chrobot z agencji badawczej Martin&Jacob.


Rozmawiamy z:

Bogdan Chojnicki

Prof. UPP dr hab. Bogdan H. Chojnicki, zatrudniony w Pracowni Bioklimatologii, Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wykładowca akademicki, recenzent, promotor oraz popularyzator wiedzy na temat interakcji między klimatem, ekosystemami i człowiekiem. Szczególną uwagę poświęca funkcjonowaniu środowiska oraz gospodarki w warunkach zmiany klimatu, a także działaniom służącym adaptacji oraz zapobieganiu zmianie klimatu.

Prowadzący:

Maria Sikorska – dziennikarka, autorka i prowadząca telewizyjny program „Z klimatem i z pasją”, który jest emitowany na antenie Polsat News. Od kilkunastu lat zawodowo związana z tematyką rolniczą, a  także sielskimi klimatami. Laureatka wielu nagród branżowych, która otrzymała również ministerialne odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa”. Publicystka portalu agronomist.pl.


Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj