spotify
Misja kieszonkowe

Kieszonkowe to hasło, które zna każdy rodzic. Czy potrafi jednak dokładnie sformułować jego definicję? Przyglądając się bliżej tematowi kieszonkowego, okazuje się, że nie jest on wcale taki oczywisty. Po drodze rodzi się wiele pytań: co składa się na kieszonkowe? Czy kieszonkowe jako rodzice możemy kontrolować? Czy moje dziecko jest gotowe na kieszonkowe? Co robić, kiedy rówieśnicy dziecka dysponują większymi środkami niż moje?

Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi dostarczą zaproszeni do wspólnej rozmowy Eksperci – Natalia Tur, Tatiana Mindewicz-Puacz, Monika Sajkowska oraz Maciej Samcik – członkowie Kapituły programu Misja Kieszonkowe, realizowanego przez BNP Paribas Bank Polski S.A.  

Rodzice, posłuchajcie!

Rozmawiamy z:

Natalia Tur  – socjolożka rodziny, mediatorka rodzinna, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego. Prowadzi socjologiczno-psychologicznego bloga, jest również założycielką kanału na YouTube. Opowiada tam o życiu w rodzinie i społeczeństwie oraz dzieli się ciekawostkami z psychologii społecznej. Prywatnie mama 21- i 16-letnich córek oraz 5-letniego syna.

 

Tatiana Mindewicz – Puacz – psychoterapeutka, specjalistka od psychologii zmiany, coach ICC, przedsiębiorca, ekspert do spraw komunikacji i kampanii społecznych, publicystka. Zawodowo zajmuje się wspieraniem ludzi w odkrywaniu i uruchamianiu ich potencjału oraz pomaganiem im w osiąganiu celów. Prywatnie jest mamą dwóch synów – Bartosza i Jakuba.

 

Monika Sajkowska – dr socjologii, prezeska zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Członkini rad społecznych Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka poprzednich kadencji. Zdobyła nagrodę Polskiej Rady Biznesu w kategorii działalność społeczna oraz została Bizneswoman roku 2021 za całokształt działań. Prywatnie mama dwóch dorosłych synów.

 

Maciej Samcik – bloger, publicysta, analityk zjawisk finansowych. Właściciel serwisu „Subiektywnie o finansach”. W latach 1997-2018 dziennikarz finansowy „Gazety Wyborczej” i twórca Ekipy Samcika. Autor czterech książek poświęconych pieniądzom i problemom konsumentów. Prywatnie ojciec dwójki dzieci.

Prowadzący:

Justyna Pietrewicz-Dąbrowska – Menadżerka ds. komunikacji w banku BNP Paribas.

Od 2020 roku koordynuje autorski, edukacyjny projekt Banku BNP Paribas Misja Edukacja, skierowany do klientów, lokalnych społeczności, jak i pracowników. Projekt ma na celu zaangażowanie wszystkich grup w wydarzenia, aktywności, które pomogą w zdobyciu nowych umiejętności, odkrywanie własnego potencjału, poszerzanie horyzontów. Zakres tematyczny: finanse, ekologia, bezpieczeństwo, przedsiębiorczość czy psychologia.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj