spotify
Opłacalne rolnictwo ekologiczne

Konsumenci chcą kupować produkty ekologiczne, dlatego ważne jest wspieranie rolników we wprowadzaniu tego rodzaju  produkcji. Na czym polega, czy się opłaca i jak to zrobić? Na te i inne zagadnienia w cyklu Rozmowy o Zielonym Ładzie z dziennikarką Marią Sikorską odpowiedzą dr inż. Urszula Sołtysiak z Polskiej Izby Żywności Ekologicznej, Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas oraz Marcin Chrobot z agencji badawczej Martin&Jacob.


Rozmawiamy z:

Urszula Sołtysiak

Współtwórczyni ruchu rolnictwa ekologicznego w Polsce, który w 1989 r. zarejestrował się jako Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi, przyjmując zaproponowaną przez nią nazwę: EKOLAND. Działając
przez kilka kadencji w różnych organach Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego IFOAM, pracowała
na rzecz wdrożenia w Polsce kryteriów produkcji ekologicznej zgodnych ze standardami międzynarodowymi.
Przez 20 lat kierowała jednostką certyfikującą AGRO BIO TEST – pierwszą w kraju (1996) niezależną organizacją certyfikującą produkcję ekologiczną. W ciągu całego życia zawodowego była związana ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, jako wykładowca akademicki na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji.
Autorka ponad 130 publikacji na temat ekologicznego rolnictwa i produkcji żywności. Obecnie prowadzi doradztwo
w zakresie podejmowania produkcji ekologicznej w rolnictwie i przetwórstwie. Rzecznik Polskiej Izby Żywności Ekologicznej.

Prowadzący:

Maria Sikorska – dziennikarka, autorka i prowadząca telewizyjny program „Z klimatem i z pasją”, który jest emitowany na antenie Polsat News. Od kilkunastu lat zawodowo związana z tematyką rolniczą, a  także sielskimi klimatami. Laureatka wielu nagród branżowych, która otrzymała również ministerialne odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa”. Publicystka portalu agronomist.pl.


Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj