spotify
Podróż w stylu retro

Michał Witkowski, autor przełomowej dla polskiej kultury powieści ,,Lubiewo”, jest gościem kolejnego odcinka kulturalnego podcastu BNP Paribas Talks. Ania Sańczuk i Maciej Ulewicz zaprosili artystę do rozmowy o jego najnowszej książce ,,Tango”, kryminału osadzonego w latach 20 i 30 przedwojennej Polski. Z rozmowy dowiadujemy się również czy autor czuje brzemię bycia kultowym polskim pisarzem, jak przygotowuje się do pisania swoich książek oraz nad jaką pozycją literacką obecnie pracuje.

 

Rozmawiamy z:

Michał Witkowski

Laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Gdynia, finalista Nagrody „Nike”, autor głośnych powieści, takich jak Lubiewo, Drwal, Fynf und cfancyś, tłumaczony na 30 języków – po 5 latach wraca z brawurową literacką jazdą bez trzymanki po najmroczniejszych zaułkach prowincjonalnego miasteczka i ludzkiej natury.

Fot. Bartosz Maciejewski

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne.
Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska
i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje
w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Leszek Dawid

Tam gdzie (nie) można dojść

Posłuchaj