spotify
Porwana przez aktorstwo

Gościnią kolejnego odcinka podcastu ,,Kultura do kwadratu”, z cyklu BNP Paribas Talks, jest Agnieszka Grochowska, aktorka filmowa i teatralna. Pretekstem do rozmowy jest najnowszy film z jej udziałem – ,,Fucking Bornoholm”, opowiadający o kryzysie 40 latków, kryzysie relacji. Prowadzący, Anna Sańczuk i Maciej Ulewicz, pytają aktorkę jak radzi sobie z emocjami w trudnych scenach, z którymi najczęściej mierzy się przed kamerą oraz jak zdobywa się rolę w zagranicznych produkcjach, w których tak licznie występuje. Artystka zdradza też kulisy swoich najnowszych ról.

Rozmawiamy z:

Agnieszka Grochowska

aktorka filmowa i teatralna. Laureatka wielu nagród filmowych w Polsce i na świecie (w tym: 2 Złote Lwy, Orzeł Filmowy, Shooting Stars w Berlinie). Grała u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego i Agnieszki Holland. Od kilku lat rozwija karierę na świecie. Zagrała w filmie „Child44” u boku Toma Hardy i „Teen Spirit” z Elle Fanning. Obecnie przygotowuje film „ Dzień matki” w reżyserii Mateusza Rakowicza.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne. Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj