spotify
Poza logiką

W tym odcinku podcastu kulturalnego z cyklu BNP Paribas Talks, gościem Anny Sańczuk i Macieja Ulewicza jest scenarzysta, operator i reżyser filmu „Sonata” – Bartosz Blaschke. Opowiada o pracy nad adaptacją filmową niezwykłej historii głuchego pianisty Grzegorza Płonki, przełamywaniu schematów myślenia o osobach z niepełnosprawnościami oraz miłości do kina przekazanej w genach.

 

Rozmawiamy z:

Bartosz Blaschke

Reżyser i scenarzysta filmowy. Absolwent realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii na Wydziale Radia
i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy w Warszawie. Reżyser m.in. dokumentalnego filmu Ziętek (2008), krótkometrażowego filmu Oczy mojego ojca (2015), serialu dokumentalnego Patrol Tatry (2019), a także autor scenariuszy do seriali takich jak: Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz, Nad rozlewiskiem, Strażacy. Dwukrotnie zdobył nagrodę w konkursie Script Pro: II miejsce za scenariusz do filmu Sonata (2018) oraz III miejsce za scenariusz Felicja i Jezus (2014).

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne.
Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska
i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje
w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj