spotify
Przełamując tabu

Tomasz Wasilewski reżyser, scenarzysta głośnych i nagradzanych filmów takich jak ,,Zjednoczone stany miłości” czy ,,Płynące wieżowce”, jest gościem kolejnego odcinka podcastu BNP Paribas Talks. Prowadzący Ania Sańczuk i Maciej Ulewicz rozmawiali z artystą o kulisach powstania jego najnowszego filmu ,,Głupcy”, poruszającego m.in. trudny temat miłości kazirodczej. Z rozmowy dowiadujemy się kim są tytułowi głupcy oraz czemu reżyser ma słabość do poruszania w swoich filmach tematów trudnych i kontrowersyjnych.

Rozmawiamy z:

Tomasz Wasilewski

Scenarzysta i reżyser. Jego debiut fabularny „W sypialni” miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach w 2012r. Z kolei premiera drugiego filmu pt. „Płynące Wieżowce” odbyła się podczas Tribeca Film Festival w 2013r, a amerykańscy krytycy filmowi IndieWire wybrali go najlepszym filmem prezentowanym na festiwalu. Jego trzeci film „Zjednoczone Stany Miłości” w 2016 r. został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie, za najlepszy scenariusz. Jego czwarty, najnowszy film to „Głupcy”.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne. Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj