spotify
Rozmowa z Dorotą Masłowską

Zapraszamy do odsłuchania kolejnej wyjątkowej rozmowy – tym razem z absolutnie nietuzinkową, wielokrotnie nagradzaną autorką, Dorotą Masłowską. Przeprowadzili ją Anna Sańczuk, historyczka sztuki i dziennikarka związana z programami kulturalnymi oraz Maciej Ulewicz, dziennikarz radiowy i telewizyjny związany z kulturą. Partnerem podcastów BNP Paribas Talks Culture jest Radio Chillizet.

Rozmawiamy z:

Dorota Masłowska

Autorka głośnej „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną”, za którą otrzymała Paszport Polityki i nagrodzonego Nagrodą Nike „Pawia Królowej”. Autorka wystawianych na całym świecie dramatów „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” i „Między nami dobrze jest”, za który dostała Nagrodę MKiDN. W 2018 r. ukazała się jej powieść „Inni ludzie”, a w 2019 r. został wystawiony w warszawskim Teatrze Rozmaitości spektakl na jej podstawie. W trakcie realizacji jest film pod tym samym tytułem. Laureatka Samuel-Bogumił Linde Preis 2020.  Felietonistka Dwutygodnika.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne. Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj