spotify
Stańmy na głowie dla planety

Bank BNP Paribas wspiera inicjatywy na rzecz środowiska naturalnego. Dołączył właśnie do kampanii Zielona Wstążka #DlaPlanety 2020.  Czym jest ta kampania? Czy świat biznesu i korporacji potrafi stanąć na głowie dla naszej planety? Jak wyrobić w sobie eko-nawyki? Na te oraz wiele innych pytań w rozmowie z Marią Krawczyńską odpowiedzą Maria Andrzejewska, Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Adriana Palka, ceniona biegaczka i trenerka personalna.

Rozmawiamy z:

Maria Andrzejewska

Geograf, od 2008 roku pełni funkcję Dyrektora Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Ekspert UN Environment w zakresie analizy danych przestrzennych, w tym satelitarnych. Od 2014 roku zaangażowana w opracowanie Global Environment Outlook 6 oraz zakresu merytorycznego World Environment Situation Room, inicjatywy UN Environment. Jest ekspertem z ponad 25 letnim doświadczeniem w projektach środowiskowych.

Adrianna Palka

Znana, ceniona biegaczka i trenerka personalna. Przez 9 lat była lekkoatletką. Autorka metody treningowej „Train My Way”, według której ćwiczą tysiące Polek. Autorka jedynego na rynku e-booka „Runbook” dla biegaczek i biegaczy. Ambasadorka wielu eventów. Organizatorka campów sportowych. Jako trener personalny współpracuje z wieloma markami oraz osobami ze świata biznesu i sportu m.in. z Rafałem Sonikiem, Piotrem Gruszką czy Robertem Korzeniowskim.

Prowadzący:

Maria Krawczyńska

ekspert i praktyk zrównoważonego rozwoju. Od 2017 roku odpowiedzialna za zarządzanie i realizację Strategii CSR i Zrównoważonego Rozwoju oraz integrację aspektów ESG z celami biznesowymi Banku BNP Paribas. Skuteczność podejmowanych przez nią działań została potwierdzona poprzez zajęcie przez Bank I miejsca w klasyfikacji generalnej XIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019 oraz otrzymanie licznych nagród i wyróżnień w obszarze odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. Inicjatorka programu Bank Zielonych Zmian. Prywatnie aktywny społecznik i wolontariusz. Głęboko wierzy w synergię celów biznesowych i społecznych, jej dewiza to „po pierwsze człowiek”.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj