spotify
Starość i radość

Kolejny odcinek podcastu ,,Kultura do kwadratu”, z cyklu BNP Paribas Talks, wyjątkowo w szerszym gronie. Gościniami Anny Sańczuk i Macieja Ulewicza są reporterki, autorki książki ,,Jak się starzeć bez godności” oraz prowadzące podcast o tym samym tytule – Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka. Podcasterki w humorystyczny sposób podchodzą do upływającego czasu. W rozmowie m.in. o refleksjach na temat starości oraz wieku przedstarczym i jego symptomach.

Rozmawiamy z:

Ewa Winnicka – reporterka, podcasterka związana z „Polityką ” i  „Dużym Formatem”. Autorka  książek, m.in  „Angole”, „Londyńczycy” , „Greenpoint. Kroniki Małej Polski”.  Z Magdaleną Grzebałkowską napisała nieporadnik „Jak się starzeć bez godności”.

Magdalena Grzebałkowska – reporterka, podcasterka, wspólnie z Ewą Winnicką prowadzi podcast ,,Jak starzeć się bez godności”, w maju 2022r. wspólnie wydały książkę o tym samym tytule

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne. Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj