spotify
Świtezianki na ekranie

W tym odcinku kulturalnego cyklu BNP Paribas Talks gościnią Ani Sańczuk i Maćka Ulewicza – Kasia Adamik. Polska reżyserka i storyboardzistka opowiada o „Krakowskich potworach”, różnicach w specyfice pracy nad serialami i filmami w Polsce i USA, a także o tym, dlaczego potrzebny jest nam motyw… zombie.

Rozmawiamy z:

Kasia Adamik

Reżyserka, storybordzistka, plastyczka, członkini PAF. Znana z reżyserii takich filmów jak: „Erotica 2022” dla Netflix, „Amok”, „Janosik. Prawdziwa historia”, „Boisko bezdomnych” czy „Szczekając na świat”, a także polskich seriali, m.in. „Wataha”, „Głęboka woda”, „Układ Warszawski”, „Pitbull” i „Ekipa”. Współreżyserowała „Pokot” (Srebrny Niedźwiedź na MFF w Berlinie 2017). Reżyserka drugiej ekipy „Gorejącego krzewu” (obsypany Czeskimi Lwami w 2014 roku) oraz nagradzanego na wielu festiwalach „W ciemności” (nominacja do Oscara 2012).

Współreżyserka pierwszego polskiego serialu dla platformy Netflix „1983”, a także serialu „Krakowskie potwory”.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne. Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj