spotify
Szlachetna Paczka po raz 20-ty

O tym czym jest mądra pomoc w ramach Szlachetnej Paczki, dlaczego w tym roku jest szczególnie potrzebna i jak w tegoroczną edycję angażuje się Bank BNP Paribas opowiadają Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR i Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas i Członek Zarządu Fundacji BNP Paribas oraz Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Rozmawiamy z:

Marią Krawczyńską

Dyrektor Biura CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BNP Paribas, Członek Zarządu Fundacji BNP Paribas. Od 2017 roku zajmuje się zarządzaniem i realizacją Strategii CSR i Zrównoważonego Rozwoju oraz integracją aspektów ESG z celami biznesowymi Banku BNP Paribas. Skuteczność jej działań została potwierdzona poprzez uzyskanie przez Bank dwukrotnie I miejsca w klasyfikacji generalnej w Rankingu Odpowiedzialnych Firm (2019 i 2020) oraz licznych nagród i wyróżnień w obszarze odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. Inicjatorka programu Bank Zielonych Zmian. Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzania w Szkole Głównej Handlowej, prywatnie aktywny społecznik i wolontariusz. Głęboko wierzy w synergię celów biznesowych i społecznych, kieruje się dewizą „po pierwsze człowiek”.

 

Joanną Sadzik

Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzająca Stowarzyszenia WIOSNA. Ze Stowarzyszeniem związana od 2012 roku, także w roli wolontariuszki Szlachetnej Paczki. Przez lata tworzyła merytorykę Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, w ostatnich latach zarządza działem programów społecznych oraz działem komunikacji i relacji z klientem. Współzałożycielka Stowarzyszenia 4 Zmiana wspierającego rodziców w procesie wychowania dzieci, prowadzi też szkolenia z zakresu CSR oraz wykłada na Uniwersytecie Dzieci. Z wykształcenia jest politologiem, ukończyła też studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi oraz Szkołę Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej podcastów:

Kultura
Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Kultura
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Kultura
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj