spotify
Sztuka reportażu

Jak niepozorne tematy przekuć w chwytającą opowieść i jakie techniki pomagają w tworzeniu  reportażu o … wykluczeniu transportowym. O swoich reporterskich dokonaniach opowiada Olga Gitkiewicz, reporterka, pisarka,  autorka „NIE ZDĄŻĘ”, która została Reporterską Książka Roku 2020 – Grand Press. Z autorką rozmawiają dziennikarze Anna Sańczuk i Maciej Ulewicz, gospodarze cyklu „BNP Paribas Talks”.

Rozmawiamy z:

Olga Gitkiewicz

dziennikarka i redaktorka, absolwentka socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim i Polskiej Szkoły Reportażu, felietonistka miesięcznika „Znak”.

Autorka reportaży Nie hańbi o polskim rynku pracy (nominacje do Nagrody Literackiej Nike 2018, do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2017 i do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej) oraz Nie zdążę o kryzysie polskiego transportu publicznego (Reporterska Książka Roku w konkursie Grand Press 2020).

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne.
Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska
i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje
w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj