spotify
Szwecja w kryminale!

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego odcinka podcastu BNP Paribas Talks Culture, którego partnerem jest Radio Chillizet. Jego bohaterką jest Katarzyna Tubylewicz i jej najnowsza książka pod tytułem „Bardzo zimna wiosna” – kryminał opowiadający o współczesnych problemach społeczeństwa szwedzkiego i ciemnych tajemnicach historii tego kraju. Rozmowę przeprowadzili Anna Sańczuk, historyczka sztuki i dziennikarka związana z programami kulturalnymi oraz Maciej Ulewicz, dziennikarz radiowy i telewizyjny związany z kulturą.

Rozmawiamy z:

Katarzyna Tubylewicz

pisarka, tłumaczka literatury szwedzkiej, kulturoznawczyni.

Jest autorką m.in. reportaży „Moraliści” i „Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą”. Ostatnio ukazała się jej najnowsza książka – „Bardzo zimna wiosna”.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne. Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj