spotify
Tam gdzie (nie) można dojść

W tym filmowym odcinku podcast gościem Ani Sańczuk i Maćka Ulewicza jest Leszek Dawid – scenarzysta filmowy i reżyser m.in. „Broad Peak”, „Jesteś Bogiem” czy „Ki”. Opowiada o marzeniu, które czekało 25 lat na spełnienie, cenie, jaką niekiedy płaci się za poddanie wewnętrznemu pragnieniu, a także o zmianach kadru, które trwają 4 godziny.

Rozmawiamy z:

Leszek Dawid

Reżyser, scenarzysta. Absolwent Kolegium Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Członek Akademii Sztuki w Berlinie i Europejskiej Akademii Filmowej. Stypendysta Akademie der Kunste w Berlinie oraz fundacji Nipkow. Autor wielokrotnie nagradzanych dokumentów, filmów krótkometrażowych i fabularnych filmów kinowych. Wykładowca oraz Prodziekan Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, wykładowca Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy. Nominowany do “Paszportów Polityki” oraz Polskich Nagród Filmowych Orły w kategoriach: odkrycie roku, najlepszy reżyser, najlepszy film.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne.
Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska
i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje
w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj