spotify
To szare, nudne życie

Gościnią kolejnego odcinka podcastu kulturalnego BNP Paribas Talks jest Aleksandra Terpińska, reżyserka, scenarzystka, dokumentalistka, psycholożka z wykształcenia. Pretekstem do tej rozmowy była zbliżająca się premiera ekranizacji powieści ,,Inni ludzie” Doroty Masłowskiej, czyli pełnometrażowego debiutu filmowego rozmówczyni tego odcinka. Prowadzący, Anna Sańczuk i Maciej Ulewicz, zapytali reżyserkę o kulisy pracy nad filmem, okoliczności poznania autorki powieści i narodziny pomysłu na jego realizacje. Gościni opowiedziała także o procesie doboru aktorów czy trudnościach z jakimi ekipa mierzyła się przez pandemię.

Rozmawiamy z:

Aleksandra Terpińska

Reżyserka i scenarzystka filmów krótkometrażowych, dokumentów, seriali, reklam i teledysków. Jej krótkometrażowy film „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” był pokazywany w sekcji Tydzień Krytyki na 70 Festiwalu Filmowym Cannes 2017, gdzie otrzymał dwie nagrody: Nagrodę CANAL + oraz Rail d’Or.

Za swoje filmy krótkometrażowe „Leszczu”, „Święto Zmarłych”, „Ameryka”, „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” otrzymała 50 nagród na festiwalach na całym świecie. Jej debiut pełnometrażowy „Inni Ludzie”, na podstawie książki Doroty Masłowskiej, będzie miał premierę w marcu 2022 r.

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne.
Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska
i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje
w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj