spotify
Komuny – nowy, wspaniały świat czy autorytarna dystopia?

Reporterka i dziennikarka, laureatka nagrody Grand Press za reportaż prasowy, autorka zbioru reportaży „Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii” oraz „Światy wzniesiemy nowe” – Urszula Jabłońska – jest gościnią Anny Sańczuk oraz Macieja Ulewicza. W kolejnym odcinku z cyklu BNP Paribas Talks o komunach – wspólnotach intencjonalnych wymyślających świat na nowo, poszukiwaniu nadziei wśród społeczeństw na całym świecie oraz prawdziwej motywacji do zmiany nawyków konsumpcyjnych.

Rozmawiamy z:

Urszula Jabłońska

reporterka, absolwentka orientalistyki na Uniwersytecie Warszawskiem i Polskiej Szkoły reportażu. Publikuje
m.in. w „Piśmie. Magazynie opinii”, „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach”. Jej reportaże ukazały się również
w książkowych zbiorach: Walka jest kobietą (2014), Mur. Dwanaście kawałków o Berlinie (2015) i Obrażenia. Pobici
z Polską (2016).
Laureatka nagrody Grand Press 2012 w kategorii reportaż prasowy, nominowana do międzynarodowej nagrody reporterskiej True Story Award 2019. Autorka dwóch książek reporterskich: Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii (2017) i Światy wzniesiemy nowe (2021).

Prowadzący:

Anna Sańczuk – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne.
Z Maciejem Ulewiczem, współtworzyła i prowadziła magazyn „Kultura do Kwadratu” (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Współpracowniczka magazynów Vogue Polska
i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

Maciej Ulewicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z Radiem Pin i Telewizją Polsat. Współautor i prowadzący program „Kultura do Kwadratu”. Publikuje
w Vogue.pl, Legalnej Kulturze i Onet.pl. Prowadzi autorski program w radiu Chillizet „Czyli Ulewicz”, producent i autor muzycznych kompilacji z serii „In Pink” wspierających kampanię Różowej Wstążki.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj