spotify
Z uważnością w nowy rok!

Często patrzymy, a nie widzimy. Nieustannie za czymś gonimy, za czymś biegniemy. Towarzyszy nam nieustanna lista spraw wciąż niezałatwionych, spraw kolejnych, spraw dodatkowych, wciąż nowych Noworocznych postanowień, pomimo, że często poprzednich jeszcze nie udało się w pełni zrealizować. Przez to tracimy naszą uważność na rzeczy ważne, które mogą odmienić nasze życie – np. poznanie nowej osoby, możliwość awansu, zdobycie nowej umiejętności.

Jak patrzeć? Jak wypracować w sobie umiejętność zatrzymania się, zobaczenia, co dzieje się w nas, co dzieje się wokół nas? Jak budować cele i postanowienia świadomie i sensownie?

Rozmawiamy z:

Wojciech Eichelberger

Psycholog, psychoterapeuta, coach i trener. Stypendysta Instytutu Psychoterapii Gestalt w Los Angeles (1976) i Zen Center of Rochester (1980). Autor wielu książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Współtwórca programów telewizyjnych popularyzujących wiedzę i refleksję z obszaru psychologii egzystencjalnej. Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej.

Więcej podcastów:

Psychologia
Patrycja Sławuta

Wartościowa organizacja

Posłuchaj
Kultura
Urszula Jabłońska

Komuny – nowy, wspaniały świat czy autorytarna dystopia?

Posłuchaj
Biznes

NGO – jak wspierać tych, którzy pomagają na co dzień

Posłuchaj