spotify
„Zwolnieni z Teorii”, czyli projekty w rozwoju młodzieży

Żyjemy w czasach, gdzie działania edukacyjne to nie tylko zdobywanie dyplomów ukończenia szkół czy wyższych uczelni. Świetną inicjatywą są projekty społeczne, które poszerzają horyzonty i pomagają zdobyć praktyczne doświadczenie. Jednym z nich jest olimpiada „Zwolnieni z Teorii”, który angażuje młodzież z całej Polski. O tym jaką rolę odgrywają projekty społeczne w życiu nastolatków? Czy jest to istotne? I dlaczego przedsiębiorstwa powinny dołączać do takich inicjatyw opowiedzą nasi eksperci: Marlena Glezner i Aleksandra Chrustek.

Rozmawiamy z:

Marlena Glezner i Aleksandra Chrustek

Marlena Glezner

W bankowości od 14 lat, w BNP Paribas od prawie 4 lat, obecnie na stanowisku Dyrektora Oddziału w Drawsku Pomorskim w regionie Słupsk. Kobieta Zmieniająca BNP Paribas, współliderka Baltic Ladies, uczestniczka Women UP, Lokalna Ambasador Banku, mentorka w programie Zwolnieni z Teorii i Akademii Przywództwa, jedna ze Sustainability Officerów banku, wolontariuszka i liderka Szlachetnej Paczki. Aktywna uczestniczka bankowych i po za bankowych inicjatyw charytatywnych, rozwojowych i edukacyjnych.

Aleksandra Chrustek

Projects & Partnerships Lead w Fundacji Zwolnieni z Teorii i koordynatorka programu mentoringowego z Lokalnymi Ambasadorami Banku BNP Paribas. W projekcie zajmuje się łączeniem młodzieży realizującej projekty społeczne z ekspertami banku i wspieranie ich w budowaniu relacji mentoringowej.

Prowadzący:

Renata Rybarczyk – absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu Psychologii w Zarządzaniu. Zbierała doświadczenie zawodowe min. w branży FMCG i konsultingu w zakresie komunikacji wewnętrznej oraz PR. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Biura Wsparcia Sprzedaży w Banku BNP Paribas Polska S.A. podejmując min. działania w zakresie lokalnych inicjatyw realizowanych przez Lokalnych Ambasadorów Banku oraz rozwoju dostępności placówek, usług i produktów bankowych dla Klientów z grup wrażliwych m.in. osób z niepełnosprawnościami.

Więcej podcastów:

Natalia Koryncka-Gruz

Fascynująca Simona

Posłuchaj
Agnieszka Smoczyńska

Mozaika milczenia

Posłuchaj
Michał Witkowski

Podróż w stylu retro

Posłuchaj